Witaj!

Nazywam się Maciej Walczak.

Kilkanaście lat temu spełniłem swoje marzenie i zostałem lekarzem. Od ponad czterech lat jestem specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. Pracuję na kilku Oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii m.in. współtworząc zespół Oddziału Intensywnej Terapii Oparzeń w Łęcznej pod Lublinem.

Prywatnie jestem szczęśliwym człowiekiem, mężem i tatą trójki dzieci, miłośnikiem wędrówek po górskich szlakach, książek Remigiusza Mroza, podróży, dobrej muzyki i gry na gitarze. Pracuję i żyję tak, jakbym cały czas był “na intensywnej”…

Dlaczego to robię?

Wierzę w odpowiedzialną rolę lekarza w procesie leczenia. Lekarza – eksperta, który pewny swojej wiedzy i umiejętności inspiruje do działania zarówno swój zespół medyczny, jak i pacjentów. Lekarza, który poprzez swoją postawę, budowanie relacji i rozwijanie innych wzbudza potrzebę samorozwoju i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności zawodowych.

Jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii wielokrotnie doświadczałem trudności w dotarciu do istotnych informacji podanych w przystępny sposób oraz w zdobywaniu niezbędnych umiejętności praktycznych, które mógłbym wykorzystywać w codziennej pracy.

Każdy z anestezjologów zapewne przyzna mi rację, że znalezienie właściwej drogi do upragnionego celu, jakim jest dyplom ukończenia specjalizacji, jest zadaniem niezwykle wymagającym. Jest to droga prowadząca przez pogranicze wielu dziedzin medycyny, których wspólny mianownik stanowi w większości przypadków stan bezpośredniego życia pacjenta.

Chciałbym razem z zespołem tworzącym portal “Doktor na Intensywnej” być takim przewodnikiem podczas Twojej drogi po świecie anestezjologii i intensywnej terapii.

Nasz zespół

Maciej Walczak

Lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

pomysłodawca portalu “Doktor na Intensywnej”

Piotr Tomaka

Lekarz specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, 

Zastępca dyrektora ds. medycznych w SPZOZ w Łęcznej

 

Marek Winiarz

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, 

Lekarz systemu w ZRM, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Prowadząc leczenie w Oddziale Intensywnej Terapii Oparzeń dokładamy wszelkich starań, aby nieustannie pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności, które możemy jak najlepiej wykorzystać dla naszych pacjentów. W pracy wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i metody leczenia oparte o najnowsze wytyczne i aktualne doniesienia naukowe.

Dzielenie się wiedzą jest dla Nas samych szansą na ciągły rozwój i pozostawanie na bieżąco z nieustannie rozwijającymi się trendami związanymi ze światem anestezjologii i intensywnej terapii.

Trudności w znalezieniu konkretnych rozwiązań i optymalnych metod terapii jakimi posługujemy się każdego dnia skłoniły Nas do pracy nad tym, aby tworzyć merytoryczne treści, z których każdy czytelnik może zrozumieć wszystko to, czym codziennie się zajmujemy.

Dlaczego warto czytać portal DOKTOR NA INTENSYWNEJ?

Autentyczność

Podejmujemy działania zgodnie z Naszą wiedzą, umiejętnościami i realnym otoczeniem, w którym pracujemy. Ty jako odbiorca masz szansę dzięki przekazywanym treściom poznać te realia i z ich pomocą odnaleźć się w dość skomplikowanym medycznym środowisku już od pierwszego dnia swojej specjalizacji.

Chcielibyśmy, aby ten portal był także inspiracją zarówno dla osób, które myślą o wybraniu tej drogi zawodowej, jak i praktykujących lekarzy.

Zaufanie

Naszym marzeniem jest też znoszenie swoistej bariery pomiędzy lekarzami specjalistami i ich młodszymi podopiecznymi, która cały czas istnieje w codziennej rzeczywistości. W naszym zespole podejmujemy różne działania mające na celu wymianę doświadczeń, a przede wszystkim przekazywanie wiedzy i zdobytych umiejętności młodszym kolegom. Utrwalanie nowo poznanych kompetencji w praktyce stwarza szansę ich skutecznego wykorzystania w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia pacjentów.

Efektywność

Chcemy przekazywać wiedzę i umiejętności umożliwiające podejmowanie trafnych decyzji i sprawne działanie. W wielu sytuacjach w Twojej pracy zawodowej masz szansę odpowiednio wcześniej zadbać o dobre przygotowanie merytoryczne i zapewnienie pomocy bardziej doświadczonego specjalisty.

Mamy nadzieję, że treści prezentowane na tym portalu przyczynią się do rozwoju Twojej drogi zawodowej związanej z anestezjologią i intensywną terapią.

Jeśli jako czytelnik portalu chcesz:

  • być na bieżąco z aktualnymi wytycznymi związanymi z Twoją specjalizacją
  • poznać ciekawe przypadki medyczne i odpowiednie metody leczenia
  • zdobyć konkretną wiedzę, która pomoże Ci być lepszym w tym co robisz
  • dowiedzieć się więcej o podejściu i sposobie działania innych anestezjologów
  • poznać możliwości dotyczące własnego rozwoju i nabywania nowych umiejętności
  • dobrze przygotować się do egzaminu specjalizacyjnego
  • zrozumieć pracę, wyzwania i dylematy lekarzy, pielęgniarek i innego personelu medycznego
  • mieć dostęp do materiałów ułatwiających codzienną pracę na oddziale intensywnej terapii

... to jest to idealne miejsce dla Ciebie 🙂

Na sam koniec chcielibyśmy Ci podziękować za to, że znalazłeś się na tej stronie. Jest Nam niezmiernie miło, że poświęcasz swój czas na to, aby przeczytać co mamy Ci do przekazania. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie i nie mamy monopolu na przekazywanie ogromu wiedzy z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. Jeśli masz jakieś sugestie, uwagi, spostrzeżenia dotyczące tego projektu – koniecznie skontaktuj się z Nami i przekaż je, abyśmy wiedzieli, że nasza inicjatywa jest dla kogoś przydatna i co możemy poprawić, aby stała się pomocna jeszcze większej grupie czytelników.

Pozdrawiamy Cię serdecznie i zapraszamy do lektury 🙂

Maciej Walczak i zespół portalu “Doktor na Intensywnej”